HUJapan 2019 – Day 3

WhatsApp Image 2019-09-25 at 18.50.33
פינת הכלב היומי: לגעת

היום השלישי היה עמוס יותר מהשני, וזכינו למספר חוויות מכיוונים שונים!

פתחנו את היום בסיור בחברת ההוצאה לאור (קודנשה) Kodansha, שהסכימו לארח אותנו ולהעביר לנו סיור בסטודיואים שלהם. הסיור התחיל בהסברים על ההיסטוריה של קודנשה והעבודות שלהם; אמנם קודנשה מוכרת בהוצאה לאור של מנגות רבות, אך לצד כך הם גם מוציאים ספרים, תרגומים של עבודות אמריקאיות, מגזינים לנשים ולגברים ועוד. למדנו בין השאר, על עבודות של קודנשה שמיועדות להנגשה של נובלות קשות לאנשים בצורה של קומיקס, ואף העובדה שהיו המוציאים לאור הראשונים של דיסני ביפן, וכי הם מקיימים קשר עימם כבר כ-60 שנה. אמנם הסיור היה ביפנית, אך שיר עמלה ותרגמה את כל ההסברים לאלה מאיתנו שהתקשו עם ההסברים.

 

This slideshow requires JavaScript.

לאחר מכן, נאמר לנו כי אנחנו הולכים לסטודיואים. אנחנו, כמובן, חשבנו כי מצפה לנו המשך סיור לימודי רגיל, אבל בסטודיואים חיכתה לנו הפתעה-  אנחנו אלה שמצטלמים! עברנו סשן צילומים בשלשות, בו הצלם מאוד משתדל להצחיק אותנו כדי להוציא מאיתנו חיוכים כמו שצריך, כאשר התמונות לאחר מכן עברו עריכה והפכו לתמונה כאילו אנחנו מככבים בשער של אחד ממגזיני המנגה של קודנשה. אותו צלם גם סיפר כי צילם מפורסמים רבים שהגיעו ליפן.

אחרי סשן הצילומים, הגענו לחדר ישיבות, ואחת מהעורכות של קודנשה שעובדת בחברה מזה 14 שנה, הגיעה על מנת לספר לנו על תהליך העבודה של עורכים בקודנשה והתפקיד של העורכים בתחום, על כותבי מנגות ועל ההחלטות שנעשות במהלך העבודה. לאחר מכן, ניתנה לנו ההזדמנות לשאול שאלות ולהבין יותר על התעשייה הזאת מכיוונים שונים, וכן לקדם את המחקרים שלנו בנקודות המשיקות. לאחר כשעתיים, הסתיימה הישיבה, אך לא לפני שהחברה הרעיפה עלינו מזכרות בנדיבות לפני שהלכנו.

 

מהבניינים של קודנשה, המשכנו להארג’וקו על מנת לעמוד מול טקשיטה סטריט(Takeshita Street) . טקשיטה סטריט מוכר בעיקר בהיותו אזור אופנה אלטרנטיבית, שאנשים רבים מגיעים ומתלבשים בו בסגנונות אופנה יפנית שונים, ויכולים לקנות ולהציג את הסגנון שלהם בחופשיות. לאחר ההסבר הקצר התפזרו לשעה של אכילה והסתובבות ברחוב הססגוני, כדי ללמוד את המקום גם ברגליים.

לאחר מכן, הסמינר לקח תפנית לתחום שונה של תרבות יפן, וביחד עם הסמינר של מנהל עסקים, התקדמנו לתוך היער של מקדש מייג’י, בהדרכתו של כהן השינטו איטו-סאן. איטו-סאן סיפר לנו על הקיסר מייג’י, ועל הפארק שנבנה לכבודו. בעוד הפארק נותן תחושה טבעית, הוא נוצר כולו בידי אדם. בהתאם לקיסר מייג’י, שרצה לחבר את יפן לעולם החיצוני ולמערב, גם בפארק עצמו יש סימנים בהתאם, כמו חביות של סאקה יפני אל מול חביות של יין מערבי, אותו בין השאר הקיסר אהב לשתות.

This slideshow requires JavaScript.

במעמקי היער, הגענו למקדש מייג’י וסיירנו שם. מקדש מרשים בגודלו, בעלת משמעות עמוקה  ליפנים. איטו-סאן סיפר כי בשנה החדשה היפנית, עוברים במהלך שלושה ימים כ-3 מיליון אנשים במקדש על מנת להתפלל בו, והראה לנו חלקים מסרט שהרחיב לנו מעט על שינטו.

WhatsApp Image 2019-09-25 at 19.00.02 (2)

 

את הסרט אמנם לא זכינו לסיים לראות, אך זאת כיוון שנכנסנו במקום זאת לטקס היטהרות של כהני שינטו לצד המקדש. הטקס נעשה בדייקנות ובשקט מופתי, והשרה אווירה ייחודית במינה על כל יושבי החדר. במהלך הטקס ובתוך הבניין אסור לצלם, ולכן לא נוכל לחלוק אתכם מהמאורע הזה באופן ויזואלי.

אחרי שקיבלנו סאקה ואומייגה בסיום הטקס, סיכמנו את היום בחוץ, ושוחררנו לזמן חופשי באזור הארג’וקו לקראת מחר, שמצפה לנו יום ארוך ומעשיר בנושא שינטו ויהדות!

 

This slideshow requires JavaScript.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s