HUJapan 2016 – Day 14: Choshu’s Great Man

בשעות המאוחרות של הבוקר נפגשנו בתחנה המרכזית של העיר פוקואוקה בכדי לקחת רכבת שתוביל אותנו לעיר שימונוסקי. מעבר זה בין שתי הערים הוא חד במיוחד – מעיר מפותחת כלכלית עם אוכלוסייה גדולה וצעירה יחסית, אל עיר עם פעילות כלכלית מצומצמת ואוכלוסייה מזדקנת. העיר שימונוסקי, בזמן הרסטורציה של מייג’י, שימשה כמוקד חשוב ללחימה בזרים הפולשים, אך החשיבות שלה הלכה ופחתה במיוחד כי מאוחר יותר החלו להופיע ערי נמל משמעותיות יותר שהשתלטו על הסחר הימי.

IMG_8297.jpg
תותחים שמוצבים ליד החוף לזכר קרב שימונוסקי
IMG_8307.jpg
INAKA, הכפר היפני
IMG_8315.jpg
ביפן, ובמיוחד באזורה הכפרי, ניתן למצוא המון בעלי חיים מיוחדים, בכללם עכבישים מרהיבים

כשהגענו לשימונסקי, הלכנו ברגל אל עבר גן יפני ונהנינו מנוף מרהיב של הרים ובתים הבנויים בסגנון מסורתי לצד בתים שנבנים בהרכבה ושמיים בהירים. הגענו בסופו של דבר אל מוזיאון שמנציח את זכרו של טקאסוגי שינסאקו, אחד מהמנהיגים החשובים ביותר בתקופת מייג’י, במחוז צ’ושו. טקאסוגי היה סוחר נשק מוכשר שבנה בפעם הראשונה את ה-Kiheytai , שהן מעיין יחידות צבאיות שכללו סמוראים וחקלאים, וזה היווה מהפכה וחריגה ממה שהיה מקובל ונהוג באותה תקופה. המטרה של אותן יחידות הייתה הגנה חופית, אך בסוף הם דווקא הביסו את צבא השוגון. המוזיאון כלל הרבה חומרים ומסמכים על היחידות שהוא הקים ועל הקרבות של אותה תקופה.

 

IMG_8325.jpg

IMG_8341.jpg
בקבר של טקאסוגי שינסאקו, יחד עם המדריכה של המוזיאון
IMG_8360.jpg
פסלו של טקאסוגי שינסאקו
IMG_8362.jpg
פסלו של ימגאטה אריטומו

אחרי המוזיאון המשכנו אל עבר קברו של טאגוסאקי וקברים של אנשים חשובים מהתקופה, בליוויה של מדריכה מקומית, ושמענו על מנהגי הקבורה ביפן. עם סיום ביקורנו בגן, המשכנו אל עבר תחנת האוטובוס כדי למצוא את דרכנו חזרה לתחנה המרכזית של שימנוסקי, ובדרכנו ראינו שדות אורז פסטורליים.

IMG_8388.jpg
שדות האורז של יפן הכפרית

IMG_8402.jpg

לאורך כל היום, הייתה לנו חוויה בטעם שונה, שהתמקדה סביב התחבורה הציבורית ביפן, הסדר והדיוק שלה, וזה אחרי שפספסנו רכבת ואוטובוס, בהפרש של שניות ספורות. לתחנות רכבת ומטרו ביפן מגיעים עשרות אלפי אנשים ביום, אך ישנו סדר מסוים ששר בתחנות שעוזר מאוד להסתדר, וכמעט לא חשים את הלחץ ואת הדחיפות שאפשר לחוש בתחנות אחרות. בין התחנות הסתובבנו ובילינו שעות ספורות, דבר שהיה מעייף מעט אך מלמד.

בשין יאמאגוצ’י פגשה אותנו נציגת העירייה, קאיוקו סאן שליוותה אותנו באוטובוס עד למלוננו בהאגי ודאגה לנו. האגי היא עיירה קטנה, אך עם נוף מרהיב והיסטוריה ענקית. היא מפורסמת במאכלי הים שלה, אם כי היא דיי מבודדת וזה נובע מהסיבה שרכבות לא מגיעות אליה ועל כן זה מונע מהרבה תיירים להגיע לשם מה שהופך אותה לקסם נסתר למרחיקי לכת.

מחר מצפה לנו יום צרוף במפגשים עם נציגי העיר, ביקור במוזיאון העיר ארוחה מעורבת של אוכל יפני ואוכל ישראלי – אותו אנחנו נבשל למארחים.

We started our day with a journey to Shimonoseky to learn about the importance of this area both financially and strategically. It was an important resistance center to fight off intruders from the west during the Meiji period. After visiting a museum’ garden and gravestone dedicated to Takasugi Shinsaku, the founder of the Kiheytai, we made our way to the bus station through an amazing countryside. When we arrived to Shin Yamaguchi we were greeted by a bus and Kayoko-san, a representative of the Hagi municipality, and made our way to our Hotel in Hagi.

Blog writers: Fairouz Nasherf & Alina Berin | Photographer: Alina Imas


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s