HUJapan 2016 – Day 9: Japan & Dutch Houses

התחלנו את היום בחמש לפנות בוקר בפוסאן. על אף הגשם, פיטר החמוד בא לקחת אותנו לשדה התעופה. העמסנו את עצמנו ואת מטלטלינו ותוך זמן קצר כבר היינו על המטוס. נדמה היה שעוד לפני שהמראנו כבר נחתנו ומצאנו את עצמנו בעיר פוקוקה הנמצאת באי קיושו שבדרום מערב יפן. אחרי שחלק מאיתנו נחקרו אם אנחנו מביאים סמים ליפן נתנו לנו לצאת, ועלינו על אוטובוס להאקאטה.
בתחנת השינקנסן בהקאטה פגשנו את שר ועמוס, סטודנטים ללימודי יפן באוניברסיטה. שר, שבשנה האחרונה למדה באוניברסיטת דושישה בקיוטו דרך מלגה של משרד החינוך היפני, המשיכה איתנו ומעמוס נפרדנו תוך זמן קצר. ולאחר סידורים המשכנו לנגסאקי.
כמעט לא הצלחנו לעלות על הרכבת כי לא היינו בטוחים באיזה קרון אנחנו. אבל המזל היה לצידנו סוף סוף ונרדמנו במהירות במושבים. הגענו לנגסאקי ותחת הגשם פגשנו באלינה ובפיירוז שנמצאות פה בטיול ממלגת אוטווה.
משיעורי היסטוריה בתיכון נגסאקי זכורה אולי כאחת הערים שנפגעו מפצצות האטום שהטילו האמריקאים על יפן בסוף מלחמת העולם השנייה. כפי שנאמר לנו מאוחר יותר בהדרכה, הירושימה היא זו שזכתה להכרה כיוון שהצליחה להעביר מסר ברור מתוך האסון, מסר השלום והפירוק מנשק גרעיני. אולם ההיסטוריה של נגאסאקי כעיר משמעותית וצומת מסחר מרכזית, מתחילה עוד במאה ה15 עם הגעת הנוצרים הראשונים ליפן.
פרק מרכזי בהיסטוריה של נגסאקי התחיל לאחר גירוש הנוצרים כאשר יפן נכנסה לתקופת הסתגרות במאה ה16. ביקרנו באי המלאכותי, דג׳ימה, בו באותה תקופה גרו סוחרים הולנדים אשר היוו את אחת מנקודות הקשר היחידות של יפן עם העולם החיצון. ראינו את החדרים בהם גרו הסוחרים והביורוקרטים היפנים, למדנו על האופן בו שוחזר האי על ידי בעלי מלאכה שונים. למרות הבידוד וההגבלות שנגזרו על הסוחרים שגרו באי, ההשפעה היפנית על חייהם ניכרה באופן בו הם חיו, בחדרים, באוכל ובקורטיזנות שביקרו אותם לעיתים.
IMG_7615.JPG
IMG_7637.JPG
עוד עדות למרכזיות של האזור ניתן למצוא ברובע הסיני הייחודי אליו המשכנו, צ׳יינה טאון של נגאסאקי. שם מצאנו שלל מנורות צבעוניות ודרקונים לרוב, כמו גם הרבה מאכלים סיניים שונים ומשונים. בסוף הרחוב הצבעוני הגענו ליריד בו ניתן היה לשחק משחקים שונים, ליהנות מאוכל בדוכנים ולהתלבש בתלבושת סינית מסורתית. המוכרים והמוכרות בחנויות ברחוב היו ברובם יפנים, אולם הם אמרו לנו שהבעלים של החנויות הם אכן סיניים.
IMG_7651.JPG
IMG_7656.JPG
התפזרנו ליהנות מנוף העיר ומקצת אוכל טוב ונפגשנו עם רדת הערב כדי לנסוע ביחד לנקודת תצפית, מהשלוש היפות בעולם אם אפשר להאמין לשלט, על העיר נגאסאקי. הרכבל הביא אותנו למרומים משם ראינו את העיר זוהרת באלפי נקודות אור צבעוניות, ואת גשר הקשת בענן המנצנץ באור כחול. נגאסאקי מתפרשת מהנמל אל ההרים הלוטים בערפל. במרחק ראינו את אורות האי קגושימה, בו היינו אמורים לבקר מוקדם יותר היום, ושמענו הדרכה מעניינת מאלינה בנוגע לייחוד של האי שהיה בעבר מכרה פחם וכיום אינו מיושב כלל ועל כן הפך למעין שמורת טבע מופלאה. המשכנו לשמוע עוד על איים מיוחדים נוספים באזור יפן כמו אי הארנבים, אי החתולים והאי נאושימה אשר מוקדש לאמנות ולטבע.
עייפים ורטובים אך מרוצים ומושכלים חזרנו אל ההוסטל.
IMG_7679.JPG
IMG_7683.JPGIMG_7744.JPGIMG_7747.JPG
IMG_7727.JPG
Blog Writer: Sinai Harel | Photographer: Alina Imas.
Watch today’s vlog:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s